Джи Джи Джаксън има 20, Джейрън Джаксън добавя 19, докато Гризлис бързо се поднасят при победа със 121-113 над Рокетс.
AP News | 2024-02-15 | 05:56:48

МЕМФИС, Тенеси (АП) — Джи Джи Джаксън вкара 20 точки, Джейрън Джаксън младши има 18, включително 11 в четвъртата четвърт, а Мемфис Гризлис прекратиха своята серия от девет загуби с победа със 121-113 над Хюстън Рокетс в сряда вечерта.

Люк Кенард завърши със 17 точки, включително чифт наказателни удара в заключителната минута, когато Рокетс се опитаха да изпреварят Мемфис надолу. Ламар Стивънс завърши с 14 точки.

Дилън Брукс, Алперен Сенгун, Амен Томпсън и Арън Холидей отбелязаха 19 точки в петата загуба на Хюстън в последните шест мача.

Отбраната на Хюстън стана малко по-агресивна, за да отвори второто полувреме, причинявайки неправилно боравене с топката от Мемфис и лоша стрелба в сравнение с първото полувреме. Рокетс намали преднината на Мемфис до 84-81 след третия. Рокетс щяха да грабнат първата си преднина в мача при 88-87, когато Томпсън раздели чифт наказателни удари при оставащи 10:07.

Мемфис отговори със серия от 17-5, за да се върне напред с двуцифрен резултат, а преднината по-късно достигна 11 след чифт наказателни удари на Стивънс.

И двата отбора играха през нощта в долната част на Западната конференция. Мемфис беше на плъзгане, докато сглобяваха състави заради контузии. Рокетс бяха загубили четири от последните пет, като единствената победа дойде в понеделник вечерта, когато победиха Ню Йорк Никс със 105-103. Двете печеливши наказателни хвърляния на Холидей с оставаща по-малко от секунда дойдоха, когато Джейлън Брънсън от Никс беше отсъден за фаул, който по-късно служителите казаха, че е неправилно отсъдено.

Мемфис натрупа преднина от 23 точки през първото полувреме зад точните 3 точки, които все още се движат около 50% по средата на второто тримесечие. Гризлис не можаха да запазят темпото на стрелба и след това започнаха да играят безгрижно с топката, позволявайки на Ракетите да се върнат в мача със серия от 26-8 в края на полувремето. Няколко късни коша позволиха на Мемфис да задържи преднина от 58-49 в паузата.